Zelo rad se odpravim k stricu, ki ima doma kmetijo. Tako je tam vedno nekaj dela, ter me velikokrat pokliče, da mu pri katerem opravilu pomagam, kar pa mi res ni problem, saj se lahko ob delu malo druživa, ter tako skupaj preživiva nekaj kvalitetnega časa. Tako pa me je tudi sedaj poklical, saj sva rabila zagraditi ograjo za živino, saj je napočil tisti čas leta, ko lahko živino spravimo na pašnike.
Najprej pa je bilo potrebno iti po ograjo v bližnjo trgovino. V tistem trenutku pa sem mu predlagal, če bi namesto klasične žične ograje, letos za zagraditev pašnika uporabila električni pastir. To pa zato, ker bi naju prišel manj denarja, poleg tega pa bi veliko bolje zavaroval živino in bi bilo tudi manj dela za postavljanje.
Po krajšem premisleku, pa je stric res sklenil, da bo električni pastir najbrž res veliko boljša ideja. Tako sva šla v nakup, ter si ga priskrbela. Nato pa je bila potrebna le še postavitev. Ker pa je električni pastir v obliki trakov, je bilo to veliko lažje napeljati, kot pa tisto ograjo, ki je prvič težka za prenašanje, drugič pa se lahko velikokrat zavozla.
S postavitvijo električnega pastirja pa sva živini zagotovila tudi veliko večjo varnost. To pa zato, ker bodo živali čutile, da je v tistem traku, torej električni pastir, ki zagrajuje pašnik, napeljana elektrika, ter se zato ne bodo približevale, oziroma se ga ne bodo dotikale, kar pa zelo zmanjša možnost, da bi katera žival pobegnila. Poleg tega pa se tudi divje živali, kot so volkovi, ne bodo želele približevati te ograji, saj bodo videle, da jih lahko poškoduje. S tem pa lahko veliko pripomoremo k varnosti živine, saj nam lahko divje živali povzročijo veliko škode na živini.
Tako sva kar hitro končala z delom, saj je bil električni pastir zelo enostaven za vzpostavitev, ter sva nato lahko šla še na kakšno pijačo.